Zašto kažeš ljubav a misliš na rat? na XVI Festivalu KROKODIL
festival, krokodil, jezici, region, pisci, prevodioci, knjizevnost, konferencija, debate,
26640
post-template-default,single,single-post,postid-26640,single-format-standard,bridge-core-3.0.5,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-29.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.10.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-27178

Zašto kažeš ljubav a misliš na rat? na XVI Festivalu KROKODIL

Zašto kažeš ljubav a misliš na rat? na XVI Festivalu KROKODIL

Deveto i specijalno okupljanje u seriji događaja pod nazivom Zašto kažeš ljubav a misliš na rat? održaće se u debatnoj zoni Festivala KROKODIL, u subotu 22. juna od 15:30 sati, kada ćemo kroz otvorenu diskusiju u dve runde sumirati dosadašnje impresije i ukrstiti teme koje smo pokretali širom Srbije u proteklih godinu dana.

Snažno ćemo biti fokusirani na analizu skrivenih uticaja koji podstiču porast nasilja u našem društvu, posebno onog koji se širi kroz političke krugove i sistematski legitimiše ekstremno desne ideologije radi jačanja nacionalističkih uverenja, naročito među mladima u Srbiji. Centralna tema će biti definisanje i dekonstrukcija kulture nasilja i našeg društvenog doprinosa toj kulturi.

Debata će biti organizovana u dve runde, u kojima će učestvovati istoričari, aktivisti i umetnici:

Runda #1: Dolores Milošev Erdeg, Yasserstain, Klara Hrvanović, Pavle Cicvarić
Runda #2 Smiljana Tucakov, Dubravka Stojanović, Jasminka Petrović, Tamara Marković

Moderatorka ovog događaja biće Milena Berić.

Nakon svake runde, biće organizovane ćaskaonice, gde će publika imati priliku za jedan-na-jedan razgovor s učesnicima.

Radni jezik: zajednički

Projekat Zašto kažeš ljubav a misliš na rat? podržala je Ambasada Kraljevine Holandije u Beogradu kroz program MATRA.